Maikrahv

Tallinna jõuluturg on Euroopa parim – 5 fakti võitja kohta!

Tallinlased ja Tallinna sõbrad on seda alati teadnud, kuid nüüd on asi ka ametlikult tõestatud: Tallinna jõuluturg on valitud Euroopa parimaks jõuluturuks. 

Veebilehe European Best Destinations korraldatud hääletusel otsiti jälle Euroopa parimat jõuluturgu. Hääli anti sel aastal rohkem kui  200 000 ja esikoha napsas endale meie oma Tallinna jõuluturg. Ka läinud aastal jõudis ta hääletusel 10 parima jõuluturu hulka.

Kohe Maikrahvi ukse ees asuva jõuluturu juures hinnatakse eelkõige hubasust, pikaajalisi traditsioone ja ajaloolist asukohta keskaegses vanalinnas. Külastajatele teevad rõõmu ka turul pakutavad jõuluhõrgutised, oma majakeses külalisi vastu võttev Jõuluvana ning eestimaine käsitöö ja teised kingiideed.

Kui hästi oled Sina kursis Euroopa parima jõuluturu ajalooga? Ent kuidas jõuab oma kohale jõuluturu au ja uhkus, peoehteis jõulukuusk?

5 põnevat fakti Tallinna jõuluturu kohta

  • Tallinna jõuluturu ajalugu ulatub 1441. aastani, mil Mustpeade vennaskond püstitas Raekoja platsile terve Euroopa esimese avaliku jõulupuu. Tallinna linnaarhiivis säilinud originaaldokument annab teada, et esimeseks jõulupühaks palkas raad kuuse juurde ka moosekante, et linlastele mängida.
  • Praegusel kujul jõuluturuga alustati kohe pärast taasiseseisvumist ehk 1991. aastal.
  • Jõuluturu keskpunkt, uhke kuusk, valitakse iga-aastasel kuusekonkursil. Osaleda saavad Eestis kasvavad, rangetele kriteeriumidele vastavad kuused: kuusk peab olema 15–18 meetrit pikk, sümmeetriline ning tihedate okstega. Võitjaks kuulutatud kuuse sõidutab Raekoja platsile veoautot juhtiv Jõuluvana isiklikult.
  • Sel aastal on jõuluturu kuusk teadaolevalt esimest korda pärit Tallinnast: ilus kuusk kasvas Kibuvitsa tänaval Kristiines. Kuusk on ehitud südametega, sest on ju jõulud eestlaste kõige armastatum püha. Lisaks sümboliseerivad südamed südamekujulist vanalinna ehk Tallinna südant.
  • Tallinna jõuluturgu külastab iga aasta üle poole miljoni inimese. Jõuluturu lavalgi esineb sel hooajal ligi 3 000 esinejat. Tutvu jõuluturu kultuuriprogrammiga siin.

 

Kohtume Euroopa parimal jõuluturul ja muidugi ka selle serval asuvas Restoranis Maikrahv!

 

BRONEERI LAUD

 

(Fotod: Sergei Zjuganov / European Best Destinations ja Krõõt Tarkmeel / Visit Tallinn)