Maikrahv

Raivo E. Tamm esineb Maikrahvis: „Kui pilk käib üle külastajate laudade, hakkab mul alati suu vett jooksma…“

Kõik tunnevad Raivo E. Tamme, kuid kes teab, mida see salapärane kirjatäht tema nimes tähendab? Sellest ja ka paljust muust põnevast tuleb juttu Maikrahvi teatriõhtusöögil 8. novembril.

Raivo E. Tamm on sage külaline nii teatrilaval, filmilinal, teleekraanil kui ka Maikrahvi teatriõhtusöögil. Neljapäeval, 8. novembril on ta jälle meie ees oma populaarse monolavastusega „Mis see E. tähendab?“, mis vastab oma pealkirjas esitatud küsimusele, aga räägib ka oma peategelase lapsepõlvest, isast, vanaisast, esimesest maailmasõjast, vabadussõjast ja 100-aastasest Eestist.

„Soovin rääkida oma isast, kelle tõttu on mul selline nimi, nagu ta mul on. Samuti isiksustest ja tänasel päeval isiksuste aina vähemaks jäämisest,“ ütleb Tamm.

Maikrahvi saabub ta seegi kord esinema hea meele ja nostalgiatundega.

„Maikrahvi on alati meeldiv trepist alla keldrisaali laskuda, sest minu jaoks on tegu väga nostalgilise paigaga. Seda restorani sai tihti külastatud tudengipõlves kursusekaaslastega ja sellestki ajast on palju ainult meeldivaid mälestusi,“ meenutab ta.

„Oli juba siis, nõukogude aja lõpus seal päris hea köök, aga nüüd on loomulikult ikka eriti hea. Tean seda omast käest, sest etendusel on ka vaheaeg ja siis ootab mindki alati hõrgutav praad. Esimese vaatuse ajal vasakule ja paremale poole oma monoetendust etendades, kui pilk käib üle külastajate laudade, hakkab mul alati juba suu vett jooksma…“

Teatripileti hinna sees ka kahekäiguline õhtusöök

Maikrahvi kui teatrilava eeliseks on nii esinejale kui ka külalistele see, et tegemist on restoraniga. See tähendab, et teatripileti hinna sisse kuulub alati maitsev kahekäiguline õhtusöök. Pearooga saab valida kahe alternatiivi vahelt ja nautida oma soovi järgi kas enne etenduse algust või vaheajal.

Õhtu menüü on järgmine:

  • Veinisuupisted – suitsupardifilee, toorsuitsu seaseljafilee, valgehallitusjuust, kadaka suitsujuust, oliivid, viinamarjad ja juustukeerud
  • Pärlkanafilee puravikurisotoga või
    Võikalafilee basiilikukastme ja kergelt vokitud beebijuurviljadega

Hinna sisse kuuluvad ka tervitusjook, vesi ja kohv-tee. Lisaks on võimalik tellida juurde suus sulavat magustoitu ning meelepäraseid jooke Maikrahvi joogimenüüst ja veinikeldri kvaliteetvalikust.

„Maikrahvi publik on alati väga tähelepanelik kuulaja. Veinipokaalide olemasolu pole iialgi etenduse käiku häirima hakanud, vaid mõjub hea vabastava elemendina ja aitab kaasa minu etenduse jälgimisele,“ arvab Tamm.

Õhtusöögiga alustatakse kell 19:00. Etendus algab kell 20:00.

Jõulupidu või hoopis jõulukink?

Novembrikuu teine nädal on oivaline hetk nii mõnusa sügisese teatriõhtu kui ka aasta esimese jõulupeo pidamiseks. Mis võikski olla jõulupeo programmiks parem kui populaarne teatritükk ja maitsev õhtusöök?

Häid uudiseid jagub aga ka täiuslike jõulukinkide otsijatele: Tamm esineb Maikrahvis oma monotükiga ka 24. jaanuaril. Äkki kingiksid sel aastal oma kallimale, sõbrale või sugulasele hoopis elamuse?

„Olen näinud, et publik saab tõesti ka üht inimest lavalt vaadates lustida ja laia naerugi lasta, kuid vahepeal ka tõsisemalt meie elu üle järele mõelda,“ nendib Tamm.

„Sel aastal sobib seda etendust vaadata sellepärast, et veel kestab EV100 juubeliaasta ja juttu tuleb palju ka Eesti Vabariigi sünniajast. Järgmisel aastal, kui juubeliaasta läbi, sobib aga vaadata etendust sellepärast, et ees on ootamas juba järgmine ajalooline tähis, Tartu rahu 100, millest ka etenduses palju juttu.“

Piletite ostmine mõlemale etendusele on imelihtne: vajuta vaid all olevale nupule ja soeta pääsmed Maikrahvi veebipoest kiiresti ja turvaliselt. Pärast seda pane kuupäev märkmikusse ja tule õigel ajal vanalinna, kus Sind ja Sinu seltskonda ootavad valmis kaetud laud ja unustamatu teatrielamus!

 

OSTA PILET

 

Raivo E. Tamme monoetendus „Mis see E. tähendab?“

  • Neljapäeval, 8. novembril ja neljapäeval, 24. jaanuaril kell 19:00 Restoranis Maikrahv, Raekoja plats 8, Tallinn.
  • Pilet 39 eurot – sisaldab kahekäigulist õhtusööki, tervitusjooki, vett, kohvi-teed ning kustumatut teatrielamust.
  • Küsimused ja päringud: tel 5551 4517, .

 

(Fotod: Silver Raidla)