Pimeõhtusöök Tallinnas Maikrahvi restoranis on tõeliselt põnev elamus

Pimeõhtusöök Tallinnas testib kõiki sinu meeli. Mis teeb pilkases pimeduses maitseelamuse nii eriliseks? Ja mida õhtusöögil osalenud asjast arvavad? Neile ja teistele küsimustele jagavad vastuseid Maikrahv restorani müügijuht Kaisa Peegel ning pimeõhtusöökide õhtujuht ja pimegiid Julia Kabanova.  

Toiduelamus pilkases pimeduses restoranis Maikrahv

Pimeõhtusöögid Maikrahvi restoranis on kolmest käigust koosnevad maitserännakud, mis kestavad orienteeruvalt 3 tundi. Õhtusöögi teeb eriliseks see, et söömine toimub pilkases pimeduses.
Elamusõhtusöök koosneb eelroast, pearoast, desserdist ja erinevatest vahepaladest. Juurde saab valida joogid ja veinid.
Õhtut viib läbi pimegiid Julia Kabanova, kes on vaegnägija. „Julia on väga hea õhtujuht ja jutustaja. Läbi oma rõõmsameelsuse jagab ta näpunäiteid ja praktilisi lugusid elust enesest, kuidas pimedas hakkama saada,“ ütleb Kaisa.  

Mille poolest erineb pimeõhtusöök tavalisest õhtusöögist?

Pimeõhtusöök, nagu nimigi ütleb, võimaldab oma maitsemeeli ja ka teisi meeli proovile panna pilkases pimeduses. Mõnele inimesele võib pimedus tunduda hirmutav.
Tegelikult on pimeduses oma ilu, läbi mille saad avardada oma koordinatsiooni ning õppida maailma teistmoodi tajuma.
Pimeõhtusöök annab aimu, missugune näeb välja elu vaegnägijana. „Vahetevahel inimesed arvavad, et elu ilma nägemiseta on kuidagi kurb, kuigi see nii ei ole. Võin kinnitada, et elu vaegnägijana võib olla täitsa helge ja selles on palju elutervet huumorit. Lõpuks on kõik vaatenurga küsimus,“ ütleb Julia.  

Kuidas Maikrahvi pimeõhtusöök täpsemalt välja näeb?

Maikrahvi pimeõhtusöök toimub 100% pimendatud ruumis. „Pimeõhtusöökidel me ei kasuta silmaklappe, vaid selleks on täiesti eraldi ruum, kus inimesed saavad nautida erinevaid roogi pilkases pimeduses,“ selgitab Kaisa. „Et söögid jõuaksid ilusti lauda, liiguvad teenindajad nägemisprillidega,“ lisab ta juurde.  

Kas pimeõhtusöögi menüü on ette teada?

„Pimeõhtusöögi menüü ei ole osalejatele ette teada. Õhtusöögi käigus saavad inimesed omavahel arutleda, mis taldrikul on. Õhtu lõppeb sellega, et peakokk toob lauda näidised. Alles siis saavad osalejad teada, mida neile õhtusöögiks pakuti ja nii mõnigi kord on seal omajagu üllatusi,“ kirjeldab Kaisa. „See on nii põnev, kuidas pimeduses süües võib kala tunduda kana ja vastupidi. Paljudele tuleb ka üllatuseks, kui keeruline on pimedas järgida lauakombeid või iseenda liigutuste koordinatsiooni. Need oskused arenevad juba ainuüksi ühe õhtusöögi jooksul,“ lisab Kaisa.  

Pimeduses söömine testib maitsemeeli, kuid mitte ainult

Õhtusöögi käigus koged kiirelt, et lisaks nägemisele ja maitsmisele vajame me söömiseks ka teisi meeli – kompimismeelt, haistmismeelt, koordinatsiooni.
 

Milline on pimeõhtusöökidel osalenute tagasiside?

Osalejatele on Maikrahvi pimeõhtusöögid väga meeldinud. „Palju on tulnud kiidusõnu meie õhtujuhi Julia kohta, kelle elutunnetus on vaatamata vaegnägemisele nii positiivne,“ kiidab Kaisa. „Kliendid on öelnud, et õhtusöök pimedas on väga põnev elamus. Mõned külastajad on meil osalenud ka mitu korda, sest menüü on pidevalt muutuv,“ lisab Julia. Lisaks toiduelamusele on pimeõhtusöögil osalemine pannud osalejaid teistmoodi elule vaatama. Nagu ütleb üks elamusõhtusöögil osalenud klient: „Ma poleks kunagi arvanud, et täielikus pimeduses söömine nii raske võib olla. Aga selle kahe tunni jooksul sai kõht meeldivalt täis ning kogu elamus oli igati äge. Kindlasti soovitan!“  

Kas pimeõhtusöögiks peab end kuidagi ette valmistama?

„Tegelikult on kõige parem pimeõhtusöögile tulla täiesti valge lehena. Mingit eraldi ettevalmistust ega riietust ei ole vaja. Tule lihtsalt nii, et sul oleks hea ja mugav olla ja pane vaim valmis elamuseks,“ soovitab Julia. „Vahel külastajad kardavad, mis saab siis, kui nad ei saa hakkama. Võin kinnitada, et kõik osalejad on saanud söödud ning põnevust ja uusi teadmisi jagub samuti,“ julgustab Julia.  

Kuidas pimeõhtusöögil osaleda?

Maikrahv restoran asub Tallinna vanalinnas mugavas asukohas, kohe Raekoja platsi ääres. Pimeõhtusööke korraldatakse koostöös Kingitus.ee-ga. Enamasti toimub Maikrahvis kaks pimeõhtusööki kuus. Pärast paketi ostmist saab ostja või kingisaaja omale broneerida sobiva kuupäeva.  

Lisa kuupäev kindlasti kalendrisse

““Kui oled õhtusöögiks kuupäeva broneerinud, siis lisa see kindlasti omale kalendrisse ja ära unusta õigeks ajaks kohale tulla,“ ütleb Kaisa. „Õhtusöök algab kl 19 ja külalised hakkavad kogunema pool tundi varem. Kell 19 juhatame osalejad juba edasi pimendatud saali,“ kirjeldab Kaisa, mis edasi toimuma hakkab.  

Mida pean tegema, kui mul on allergia mõne toiduaine vastu?

„Kui osalejal on allergia mõne toiduaine suhtes, siis palume see info kindlasti broneeringusse lisada,“ ütleb Kaisa. „Omalt poolt oleme valmis kõikide erivajadustega arvestama. Kui see info on meile teada, siis saame toidud valmistada nii, et kõik vastaks osaleja soovidele,“ lisab ta.  

Kui suure seltskonnaga pimeõhtusöögile tulla?

Pimeõhtusöögile võib tulla üksi, kaaslasega või miks mitte ka suurema seltskonnaga. „Kokku mahub meile pimeõhtusööki nautima 32 inimest. Oleme korraldanud ka meeskonnaüritusi ja sünnipäevi, aga tulla võib julgesti ka üksi või kahekesi,“ ütleb Kaisa.  

Kust saab pimeõhtusöögi pakette osta?

Pimeõhtusöögi pakette saab osta Kingitus.ee lehelt. Õhtusöök 2-le inimesele “Dine in the Dark” restoranis Maikrahv Õhtusöök 1-le inimesele “Dine in the Dark” restoranis Maikrahv
Scroll to Top