Maikrahv

Päkapikud Mai ja Krahv: „Jõulupidu Tallinnas – broneeri peopaik juba täna!“

Jõulupidudeni pole jäänud enam kaua. Et peo planeerimine oleks võimalikult lihtne, on meie asjatundjate kevadine, viimaste uudistega täiendatud intervjuu uuesti teie ees.

Maikrahvi päkapikud Mai ja Krahv (pildil) on Lapimaal veedetud suvepuhkuselt tagasi ja õhinat täis. Keskaegse restorani leti taga on näha vaid mütsituttide tarmukat vilkumist päkapikkude tõustes kikivarvule, et ulatuda suure punase kalender-märkmikuni. Selles on kirjas juba mitmeid jõulupidusid – ja uusi tuleb kogu aeg juurde.

Jõulupeole tasub mõelda juba varakult. Jõulueelsel ajal peetakse neid palju, mistõttu hakkab ka Maikrahvi sügistalvine kalender tasahilju täituma,“ nendivad päkapikud kui ühest suust.

Nende sõnul saab varajane broneerija oma jõulupeo korraldada just siis ja sellisel kujul kui tahab: peoruumid pole veel täis broneeritud ja ka osalejate graafikud on piisavalt tühjad.

„Kuna jõulupeol osalejatel on novembris-detsembris nagunii palju teha, on ka neil hea peo kuupäevast võimalikult vara teada anda. Seda võib teha näiteks eelkutsega, mida saab hiljem täpsemate kellaaegade ja programmiga täiendada.“

Jõulupidu Maikrahvis – keskaegne miljöö ja hõrgutav jõululaud

Raekoja platsil, Tallinna muinasjutulise jõuluturu serval asuv Restoran Maikrahv on justnagu jõulupidudeks loodud.

Meie saalid pakuvad stiilse keskkonna igas suuruses seltskonnale. Intiimsema jõulupeo jaoks sobib näiteks väike Mustpeade saal ja kõik ruumid kasutusse võttes mahub Maikrahvi korraga kuni 250 külalist. Koos naaberrestoranidega Turg ja Vana Toomas lisandub veel sadakond istekohta,“ arvutab päkapikk Mai.

Jõulupeo oluliseks osaks on muidugi lookas laud. Jõulupeoliste suurteks lemmikuteks on Maikrahvi rikkalikud jõulusöömingud, mis pakuvad eestipäraseid maitseid vähemalt neljaliikmelistele seltskondadele. Võimalik on valida meelepäraseid roogasid ka a la carte menüüst või otsustada näiteks keskaegsete pidusöökide kasuks.

„Kuna igal külalisel on õigus jõulupeost mõnu tunda, valmistavad meie kokad heameelega ka liha-, gluteeni- ja laktoosivabu toite. Palju sobivaid roogasid on meie menüüdes juba olemas, lisaks on toite võimalik ka peoliste erisoovide järgi kohandada,“ kinnitab päkapikk Krahv.

„Keelekasteks leidub Maikrahvi joogimenüüst ja veinikeldri kvaliteetjookide valikust nii mõndagi. Minu enda lemmik on muidugi hõõgvein. Lisaks alkohoolsetele jookidele on meil lai valik ka häid alkoholivabu jooke.“

Tallinna jõuluturg laiub otse Maikrahvi ukse all. (Foto: Allan Alajaan / Visit Tallinn)

Mitte ainult söök ja jook, vaid ka unustamatu meelelahutus

Meeldesööbiv jõulupidu ei koosne siiski ainult söögist, joogist ja heast seltsist. Viimase lihvi sellele annab meeleolukas programm.

Kõik Maikrahvi peosaalid on varustatud kaasaegse esitlustehnikaga. Peoliste kasutuses on ekraanid ettekannete, piltide või videote näitamiseks ning lava ja helitehnika muusikaga meeleolu loomiseks,“ ütlevad päkapikud Mai ja Krahv.

„Kuna me tunneme oma tööandjat, Jõuluvana, eriti hästi, on meil lihtne ka teda jõulupeole külla kutsuda. Muidugi on meil head suhted ka paljude muusikute, tantsijate, mustkunstnike ja teiste esinejatega – kes nüüd päkapikke ei armastaks!“

Jõulude eel korraldatakse Maikrahvis ka palju kontsert- ja teatriõhtusööke.

„Kui pole soovi päris privaatseks jõulupeoks, tasub sõprade ringi või töökollektiiviga tulla mõnele Eesti tippmuusikute kontserdile või armastatud näitlejate etendusele. Nagu varasemad aastad on näidanud, on need õhtud meie külaliste seas väga populaarsed.“

Broneeri kohe – ühest kõnest piisab!

Maikrahvi päkapikkudel on pikk kogemus jõulupidude korraldamisest. See tähendab, et iga peoline saab tähtsal õhtul keskenduda muretult sellele, mis jõulupeol kõige olulisem – peole ja seal veedetud kvaliteetajale.

„Meie lubame, et jõulupeo korraldamine pole kunagi olnud nii lihtne. Piisab vaid ühest kõnest või kirjast ja meie hoolitseme kõikide ettevalmistuste eest,“ kinnitavad Mai ja Krahv.

„Pealegi on alanud sügise rõõme veelgi parem nautida teades, et jõulupeo korraldamine on oma ala asjatundjate osavates käpikutes.“

 

VÕTA ÜHENDUST