Maikrahv

Maikrahvi terrass kutsub kokteilile!

Suvi ja kokteilid käivad kindlasti kokku. Tule naudi värskendavaid maitseelamusi Maikrahvi päikeselisel terrassill Tallinna vanalinna südames! 

Sõna kokteil (ingl cocktail) leiutati ühe legendi järgi Ameerikas, kus kokteile hakati keeluseaduse aastatel salakõrtsides segama. Kodus valmistatud puskari halba maitset peideti maitseainete ning ilusate kaunistustega, millest ajendatuna tõdes üks klient jookide olevat ilusad kui kukesaba (kukk = cock, saba = tail).

Maikrahvi kokteilid on ilusad ja ka ülimalt hõrgud. Tegime nimekirja selle suve viiest menukokteilist – äkki leiad nende hulgast oma lemmiku?

Maikrahvi suvekokteilid – TOP 5

  • Värske aperitiiv äratab meie maitsemeeled enne söömaaega. Prantsusmaalt pärit klassikaline Kir Royal valmistatakse traditsiooniliselt mustsõstraliköörist ja vahuveinist. Maikrahvis tasub proovida ka joogi eestipärasemat varianti, Kir Tallinna, kus mustsõstar asendatakse linna ja terve riigi kõige kuulsama, sametiselt vürtsika likööriga Vana Tallinn.
  • Maasikad ja suvi – miks mitte proovida neid magusaid marju ka ühe värskendava Strawberry Margarita sees! Margarita on tsitruseline kokteil Mehikost, muidugi koos sealse rahvusjoogi tekiilaga. Ühenda kauge eksootika kodumaiste maasikatega ja naudi ergutavat joogielamust keset Raekoja platsi ja selle suvist suminat.
  • Mojito on maitsev suvejook, mis on pakkunud ainest ka sellest heatujulise laulu kirjutanud ansamblile Smilers. Kuubalt pärit jook valmistatakse originaalretsepti järgi valgest rummist, kuid Maikrahvis segatakse see kokteil muidugi Tallinna moodi ehk rummi asemel kasutatakse kergelt rummimaitselist Vana Tallinna. Lisaks leidub klaasist laimi, värsket piparmünti, soodavett – ning teadagi kuumal suvepäeval jahutavat jääd.
  • Vahel on meie suvepäevad siiski vihmased. Kui hoovihma käes märjaks saanud varbad külmetavad, tasub suunduda otsemaid Maikrahvi juurde kuuma jooki mekkima. Kõige tuntum soojadest kokteilidest on vast viskiga maitsestatud Irish Coffee ehk Iiri kohv, aga kas teadsid, et samasuguseid kohvijooke valmistatakse ka itaalia ja prantsuse stiilis? Itaalia kohvi sisse kallatakse amarettot, prantuses omasse konjakit. Igas riigis viimistletakse maitseelamus ohtra vahukoorega.
  • Pärast lõunat või õhtusööki on muidugi magustoidu kord – või miks mitte asendada seda hoopis magusa kokteiliga! Proovi kasvõi pehmelt koorest Golden Dreami, mis valmistatakse apelsiniliköörist ja -mahlast ning piimast. Maitseelamus viimistletakse kergelt vanillise nüansiga. Nagu täiskasvanute jäätis!

Vana Toomase kokteilid

Tere tulemast terrassile!

Maikrahvi ja selle naaberkohviku Vana Toomas suveterrassid asuvad Tallinna Raekoja platsil, keset suvist vanalinna. Lisaks meie menüüle ning joogikaardile leiad kohapealt veelgi rohkem maitseelamusi.

Tere tulemast kokteilile, lõunale, õhtusöögile või neile kõigile – ootame Sind! 

 

RESERVEERI LAUD