Maikrahv

Maikrahvi muhe ja maitsev kontsert-õhtusöök – laval Orelipoiss ehk Jaan Pehk!

Reedel, 16. märtsil saabub Maikrahvi külalisi rõõmustama üks väga mitmekülgne mees, keda tuntakse nii laulja, kitarristi kui ka kirjanikuna. Daamid ja härrad, teie ees on Orelipoiss ehk Jaan Pehk!

Märtsikuu toob Maikrahvi lavale külalise Eesti kevadpealinnast Türilt. Teda tuntakse kahe nime all, sest nagu paljudele eestlastele kohane, on temalgi mitu ametit. Lauljana esinedes on ta Orelipoiss, kirjanikurollis Jaan Pehk. Mõlema nime taga on siiski üks erakordselt tubli ja andekas kodanik.

Tulevase muusikuna astus Pehk üles juba eelkooliealiste lauluvõistlustel ja Türi poistekooris. Kohalikus puhkpilliorkestris said talle selgeks ka trombooni ja taldrikute mängimine. Räpina aianduskoolis õppides musitseeris ta juba päris palju ja viienda käigu andsid juurde hilisemad õpingud Georg Otsa nimelises muusikakoolis.

Oma muusikukarjääri jooksul on Pehk mänginud mitmes koosseisus, millest tuntumaid on Claire’s Birthday, Koer, Eliit, Köök ja Kõrsikud. Orelipoisi sooloprojektiga alustas ta 2004. aastal kodus salvestatud helikandjaga „Ma olen terve“.

Orelipoisi lugudele on kujunenud tunnuslikuks humoristlik minimalism, mis on tuttav ka luule lühivorme viljeleva kirjaniku Jaan Pehki teostest. Osad lood on päris lühikesed, sõnadeks teinekord vaid suvaline fraas või hüüatus, kuid nende kõrval leidub tema loomingus ka pikemaid, traditsioonilise ülesehitusega laule.

Vana klassika ja tuliuue albumi kiidetud palad

Maikrahvi kontsert-õhtusöögil lubab Pehk esitada Orelipoisi vanemat, uuemat ja päris uut loomingut. Suurimad hitid nagu „Valss“ ja „See alles jääb“ siis kindlasti kõlamata ei jää!

Tähelepanu tasub aga pöörata ka Orelipoisi ahjusoojale plaadile „Sünnipäev“, mida on kiitnud nii kuulajad kui kriitikud. Värskes Eesti Ekspressis (28.02.2018) andis Mart Kalvet plaadile hindeks 9/10, kirjutades nõnda:

„Tunnen, et Orelipoiss on oma rahvale selle plaadiga tõeliselt kestliku sünnipäevakingituse teinud. Ma ei ole küll kindel, aga mulle meeldib uskuda, et eestlased hindavad nii musta kui ka ridadevahelist huumorit ja absurdinalja sama palju kui isamaalisi laule, mistõttu kahtlustan ka, et ma polnud ainus isa, kes vabariigi 100. aastapäeva hommikul pärast rahvustrikoloori heiskamist lapsed üles rivistas, et lasta neile Orelipoisi palu „Ü“ ja „Eesti ajalugu“, endal silm heldimusest niiske ja põu allasurutud itsitusest pakatamas. Tahan loota, et just sedasorti stiilis terakese satiiriga maitsestatud isamaalisus võiks olla see eluterve, jätkusuutlik variant hõlmavamast patriotismist, mis aitab vähemalt järgmisest sajast aastast läbi trügida meie kummalisel ja ainulaadsel püsi-pisirahvusel.“

Orelipoisi uut plaati saab muidugi osta ka Maikrahvi kontserdilt.

Unustamatuid elamusi muusikast ja õhtusöögist

Orelipoisilikult omapärast ja kindlasti meeldejäävat kontserdielamust saadab teadagi Maikrahvi hõrgutav kahekäiguline õhtusöök. Pearooga saab valida kahe alternatiivi vahelt, lisaks kuuluvad hinna sisse tervitusjook, vesi ning kohv-tee.

Õhtu menüü on järgmine:

  • Veinisuupisted – Chorizo salaami, seakeel, kitsejuust ürtidega, sõir, artišokisüdamed, viinamarjad ja juustukeerud
  • Suitsune seakoot kaalika-ingveripüreega punase veini kastmes või
    Kohafilee fenkolipüree ja spinatikastmega

Lisaks on võimalik tellida maitsvat magustoitu ning meelepäraseid jooke meie joogimenüüst ja veinikeldri kvaliteetvalikust.

Õhtusöögiga alustame kell 19:00. Kontsert algab kell 20:00.

Piletite soetamine Maikrahvi üritustele on lihtsam kui kunagi varem. Sisene vaid Maikrahvi piletipoodi all olevale nupule vajutades ja osta piletid kiiresti ja turvaliselt. Ära siiski liiga kaua mõtle, Maikrahvi kontsert-õhtusöögid on alati väga populaarsed!

Juhul kui soovid Maikrahvi pere käest veel midagi telefoni või e-posti teel täpsustada, leiad meid tuttavalt numbrilt 5551 4517 ja aadressilt .

 

OSTA PILET

 

Kontsert-õhtusöök koos Orelipoisi ehk Jaan Pehkiga

  • Reedel, 16. märtsil kell 19:00 Restoranis Maikrahv, Raekoja plats 8, Tallinn
  • Pilet 39 eurot – sisaldab kahekäigulist õhtusööki, tervitusjooki, vett, kohvi-teed ning kindlasti lõbusat kontserdielamust!