Maikrahv

Maikrahv soovitab: Kuhu minna mais?

Varsti algava maikuuga astume suure sammu suvele lähemale.

Mida huvitavat toimub Tallinnas nendel lehekuu, õiekuu ja rõõmukuunagi tuntud 31 päeva jooksul? Meie selgitasime välja ja toome teie ette oma parimad soovitused.

  • Eestist saab varsti Euroopa Liidu eesistuja. 6. mail veedetakse aga tuttaval kombel Euroopa Päeva – tegelikult juba 11. korda. Üritus viiakse läbi ELi saatkondades, kultuuriesindustes, Euroopa Liidu Majas ja Vabaduse väljakul. Ürituse keskmes on lõbus passimäng tingliku Euroopa passiga, millega saab külastada saatkondi ja koguda templeid. Kell 15 algab Vabaduse väljakul ka meeleolukas kontsert, mille staaridena säravad Karl-Erik Taukar, Tanja Mihhailova ja Jüri Pootsmann.
  • 15. mail täitub 769 aastat päevast, mil Tallinn sai Lübecki linnaõigused. See toimus 1248. aastal ja tagas pääsu Euroopa hansalinnade liitu. Juba 15 aastat on seda ajaloolist sündmust tähistatud kui Tallinna Päeva, mis on tulvil kultuurilisi ja põnevaid tegevusi nii vanalinnas kui ka teistes linnaosades. Maikrahv jälgib programmi ja annab teada selle ilmumisest oma Facebooki lehel.
  • Legendaarne Balti Jaama Turg avab oma uksed pärast pikka renoveerimist 19. mail. Uuenenud turg on Eesti moodsaim, koondades ühe katuse alla laia kaubavaliku lasteriietest tänavatoiduni. Turukompleksist ei puudu ka supermarket, spordiklubi, juuksur, värske puu- ja juurvili, mitmekülgne  liha- ja kalavalik ning palju erinevaid kohvikuid.
  • Kohe pärast Balti Jaama Turu taasavamist, 20.–21. mail,  tähistatakse turu ümber laiuva linnaosa ehk Kalamaja Päevi. See Eesti suurim asumifestival korraldatakse juba üheksandat korda. Mitmekülgne programm koosneb lavalisest programmist, tänavalaatadest, töötubadest ja ajalootuuridest – ning muidugi on avatud legendaarsed hoovikohvikud.
  • Kord aastas ühel laupäevasel maikuuõhtul avavad muuseumid ja teised mäluasutused oma uksed külastajatele tavapärasest hilisemal ajal ja tasuta, et tähistada üle-euroopalist Muuseumiööd. Sel aastal veedetakse seda toredat ööd 20. mail. Muuseumides üle Eesti toimub kümneid eriekskursioone, mänguteemalisi töötubasid, kontserte, etendusi, mälumänge ja muud. Kokku võtab muuseumiööst osa üle 190 muuseumi, lisaks muuseumidele teevad oma uksed viieks tunniks tasuta lahti ka mitmed näitusepaigad, arhiivid, kirikud, mõisad ning isegi tuletornid ja looduskeskused. Eelmisel aastal tehti muuseumiööl üle terve Eesti rohkem kui 106 000 muuseumikülastust.

Kindlasti ei tasu unustada ka Maikrahvi suveterrassi, mis on parim paik väikeseks puhkepausiks keset üritusterohket maikuud. Peatsete kohtumisteni Raekoja platsil!

 

RESERVEERI LAUD

 

(Kalamaja foto: Maret Põldveer-Turay / Visit Tallinn)