Maikrahv

Maikrahv soovitab: Kuhu minna mais?

Lehekuu, õiekuu, rõõmukuu… Koos maikuuga tulevad selgi aastal Maikrahvi populaarsed kuusoovitused. Vali nimekirjast oma lemmikud ja naudi Tallinna kevadet!

 • Tallinna päev 15.05
  15. mail 1248. aastal sai Tallinn Lübecki linnaõiguse, mis tähendas vastuvõtmist Euroopa linnade liitu. Tallinna päeva on tähistatud alates 2002. aastast ja tänavu on päev pühendatud eesti keele aastale. Pidupäeval toimub Maikrahvi naabruskonnas nii mõndagi. Tallinna päev avatakse pidulikult Raekoja platsil kell 12:00, päeva teises pooles liigub programm Vabaduse väljakule, kus korraldatakse näiteks Eesti filmiklassikute vabaõhulinastusi ning algusega kell 18:00 Tallinna päeva kontsert koos Jääääre, Reketi ja Ödedega.
 • Kirjandusfestival HeadRead 22.–26.05
  HeadRead toob Tallinnasse kirjanikke ja raamatusõpru nii Eestist kui välismaalt. Sel festivalil kuulad vestlusi oma lemmikkirjanikega ja osaled kasvõi luulediskol! Häid ridu leiad ka vanalinna parimatest vanaraamatupoodidest, kust tasub läbi astuda ka väljaspool festivali: Raamatukoi teenindab Kirjanike majas kohe Maikrahvi naabertänaval, REaD on lummav raamatuoaas Pikal tänaval.

 • Tallinna Vanalinna Päevad 30.05–2.06
  Tallinna Vanalinna Päevad on kindlaks suve märgiks. Varsti neljakümneseks saava linnafestivali süda tuksub Maikrahvi ees Raekoja platsil, mis täitub kontsertide ja keskaegse programmiga. 30. mail esineb Vanalinna Päevade avatseremoonias Ewert and The Two Dragons, 31. mail kuulutatakse Raekoja platsil alanuks Maikrahvi turniir, mille käigus võetakse mõõtu mitmel erineval ratsaalal, vibulaskmises ja rammukatsumises. Pane Vanalinna Päevad kohe märkmikusse ja tutvu programmiga täpsemalt siin.
 • Telliskivi Loomelinnak
  Vanas veduritehases asuv Telliskivi Loomelinnak tähistab selle nädala lõpuni oma kümnendat sünnipäeva. Loomelinnakut tasub külastada ka pärast pidu, et veeta mõnusalt aega, nautida kultuuri ja šopata toredates väikepoodides. Kas muide teadsid, et Telliskivi on Uberiga sõitjate hulgas kõige populaarsem sihtpunkt terves Eestis, transpordisõlmed nagu bussi- ja lennujaamad välja arvatud? Ilusa ilmaga jalutab sinna vanalinnast siiski vaid veerandtunniga. Lummavast Loomelinnakust kirjutatakse lähemalt selles Visit Tallinna artiklis.

 • Elamusgolfikeskus
  Vabaduse väljakul, kiviviske kaugusel Maikrahvist asuv Elamusgolfikeskus on siseruumides asuv minigolfikeskus – ja vihmaste kevadpäevade jaoks justkui loodud! 15 eriefektide ja UV-valgusega varustatud golfirada on ainulaadsed terves Baltikumis ja need pakuvad mõnusat ajaviidet ja põnevaid elamusi igas vanuses külalistele. Seda golfimängu mäletad kaua!

Peatu maikuus kindlasti ka Maikrahvi päikselisel suveterrassil. Kohtume Raekoja platsil!

 

RESERVEERI LAUD

 

(Fotod: Maret Põldveer-Turay, Toomas Volmer ja Kadri Palm / Visit Tallinn)