Maikrahv

Maikrahv soovitab: Kuhu minna mais?

Mida teha kevadises Tallinnas? Maikrahvi populaarsed kuusoovitused on tagasi ning tutvustavad viite huvitavat üritust ja vaatamisväärsust, mida tasub maikuus kindlasti külastada.

 • „Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu“
  Hiljuti renoveeritud Maarjamäe lossi tallihoones avatakse 3. mail Eesti levimuusika ajaloo näitus, millel esitletakse Eesti muusikutelt pärit esemeid, pille, noote ja fotosid. Kindlasti on nende hulgas mõned asjad ka Maikrahvi kontsert-õhtusöökidel esinenud muusikutelt! Tegemist on Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ning Eesti muusikute ühise jõukatsumusega, mille eemärgiks oli teha 100aastasele Eesti Vabariigile väärikas kingitus. Näitus jääb avatuks kuni aasta lõpuni. Kindlasti tasub tutvuda ka Maarjamäe lossi mõisahoone elamusliku ajalookeskuse, Eesti Filmimuuseumi ja lossi hoovis avatud nõukogudeaegsete monumentide välinäitusega!
 • Euroopa päeva vabaõhukontsert
  Elava muusika nautimiseks on parim hetk Euroopa päeval ehk 9. mail kell 18. Vabaduse väljakul korraldataval kevadisel vabaõhukontserdil astuvad üles kodumaised artistid, kellest osad on ka Maikrahvi lavalt tuttavad. Pärast Eesti Vabariigi presidendi kõnet esinevad Ivo Linna, Antti Kammiste, Stig Rästa, Liis Lemsalu, Lepatriinu ja Frankie Animal.
 • Kalamaja päevad
  Tallinna kõige trendikam linnaosa, Kalamaja, asub vanalinnast vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel. 19.–20. mail toimub Kalamaja tänavatel ja tagahoovides jälle Eesti üks suurimaid asumifestivale. Hipsterite ja boheemse eluviisi poolest tuntud linnaosa tänavad täituvad sel kevadisel nädalavahetusel muusikast ja mõnusast seltskonnast, lisaks ootavad külalisi suur tänavalaat, töötoad, debatid ning lausa legendaarsed hoovikohvikud.

 • Monet2Klimt – Art in Motion
  Kas oled huvitatud maalikunstist ja selle maailmakuulsate meistrite suurteostest? Vanalinna vaiksel Sauna tänaval, vanas Heliose kinosaalis on avatud ülipopulaarne kunstinäitus, mis äratab ellu Claude Monet’, Gustav Klimti ja Vincent van Goghi kuulsad maalid. 45 minutit kestva etenduse jooksul näidatakse klassikalise muusika parimate palade ja heliefektide saatel rohkem kui 140 animeeritud maali nende oma aja pioneeride imelisest loomingust. Näitus on avatud läbi suve.
 • Bastionikäigud
  Milline näeb välja maa-alune Tallinn? Vanalinnas asuvas Kiek in de Köki suurtükitornis – või õigemini sealt maa alla viivas tunnelivõrgustikus – on võimalik rännata ajas 13. sajandist kuni 1980. aastateni. Omal ajal olid tunnelid osa Tallinna keerulisest kaitsekompleksist, nõukogude võimu lõpusirgel olid need aga põlu all olevate punkarite kogunemiskohaks. Ette broneeritavale seiklusele pääseb koos giidiga ja selle jooksul saab tutvuda ka käikudes asuva põneva Raidkivimuuseumiga. 

Pärast maikuiseid seiklusi on õige aeg peatuda Maikrahvi päikselisel terrassil. Muljeta, puhka jalga ja värskenda ennast kas kahekesi või kogu kambaga – meie juures on alati mõnus!

 

RESERVEERI LAUD

 

(Fotod: Krõõt Tarkmeel ja Kadi-Liis Koppel / Visit Tallinn)