Maikrahv

Maikrahv soovitab: Kuhu minna juunis?

Mis toimub juunikuises Tallinnas?

Maikrahv selgitas välja, mida tasub pealinnas suve alguses ette võtta. Meie juunikuised soovitused on teie käsutuses.   

  • Tallinna lillefestival on juba täies hoos ja jätkub läbi suve kuni 25. augustini. Rahvusvahelise festivali kaunid teemaaiad rõõmustavad külastajaid Tornide väljakul, pakkudes häid ideid koduaeda ning võimalust jälgida looduse muutusi suve jooksul. Lisaks lilleilule on kavas ka tasuta vabaõhukontserte.
  • Tallinna Vanalinna Päevadel 31. maist 4. juunini tähistatakse Tallinna uhkust ja kõige populaarsemat vaatamisväärsust. Mitmekülgne programm hõlmab viie päeva kestel terve vanalinna, juhtivaks mõtteks “Noor vanalinn”. Pidu algab kolmapäeval 31. mail kell 20, mil Raekoja platsil nauditakse suurejoonelist avakontserti, esinejateks Hans Ek – Dance Music Symphony ning ERSO ja selle liikmete rokkbänd. Tule naudi kontserti parimas kohas ehk meie juures Maikrahvi terrassil – reserveeri laud siit! Vanalinna Päevade terve programmiga saad tutvuda siin.
  • Meie hea naaber Soome saab sel aastal 100-aastaseks. Seda tähtsat verstaposti tähistatakse ka Tallinnas. Laupäeval 10. juunil kell 18 korraldatakse Vabaduse väljakul kõigile avatud Soome 100 suurkontsert, mille jooksul tõuseb lavale üheksa eesti ja üheksa soome pop- ja rokkmuusikut – näiteks Tõnis Mägi, Iiris, Lenna, Stig Rästa ja Villu Tamme ning soome staarid Vesa-Matti Loirist Saara Aaltoni. Kontsert saab olema muusikaline segu nostalgiast ja uutest noortest artistidest, soomlaste ja eestlaste ühisesinemistest ning naabermaa laulude tõlgendustest.
  • Jaanilaupäev Eesti Vabaõhumuuseumis? Miks ka mitte! 23. juunil süttivad Vabaõhumuuseumis lõkked ja kõlavad rahvamuusikute pillilood. Tantsima kutsuvad Tuulelõõtsutajad ja Leigarid, kirgi kütab Svjata Vatra, romantilist meeleolu loob Trio Romansid. Tule leia Eesti Vabaõhumuuseumist oma sõnajalaõis – täpsema programmi leiad siit.

  • Üldlaulupeoni on jäänud veel kaks aastat, kuid isamaa-armastusest ja silmanurgas sillerdavatest  pisaratest ei jää puudu ka sel suvel: 30. juunist 2. juulini veedetakse Noorte laulu- ja tantsupidu “Mina jään”. Peo keskmes on noore põlvkonna sidemed oma maa, kultuuri ja eelmiste põlvkondadega – teisisõnu juured. Piletihinnad liiguvad 4–25 euro vahel – pileti saad osta siit.

Astu sündmusterikka juunikuu jooksul kindlasti läbi ka meie juurest. Maikrahvi terrass on õige koht puhata ja koguda jõudu uuteks seiklusteks suvises Tallinnas. Rõõmsate kohtumisteni Raekoja platsil

 

RESERVEERI LAUD

 

(Fotod: Anu Vahtra ja Toomas Tuul / Visit Tallinn)