Maikrahv

Maikrahv soovitab: Kuhu minna juunis?

Kuidas oma juunikuud sisustada? Maikrahv soovitab nautida Tallinna Vanalinna Päevi, tutvuda Eesti-Taani ühise ajalooga, lehvitada kuningannale ja imetleda Eesti rahvakunsti paremikku.    

Tallinna Vanalinna Päevad 30.05–2.06

Tallinna Vanalinna Päevade veetmisega alustatakse juba mai eelviimasel päeval. Linnafestivali süda tuksub Maikrahvi ees Raekoja platsil, mis täitub kontsertide ja keskaegse programmiga. Raekoja platsil toimuvad muu hulgas järgmised üritused:

  • 30.05 kl 20:00 Vanalinna Päevade avatseremoonia. Esineb menuansambel Ewert and The Two Dragons.
  • 31.05 kl 18:30 Maikrahvi turniir ja papagoilaskmine. Kõik on nagu keskajal, mil nelipühade ajal valiti kevade sümbolit, Maikrahvi. Turniiri suurejooneline avatseremoonia peetakse Raekoja platsil, kus on näha rändmuusikuid, ratsasõdalasi, bürgermeistreid ja narre. Uhkes rongkäigus liigutakse Väikese Rannavärava bastioni juurde, kus võetakse mõõtu mitmel erineval ratsaalal, vibulaskmises ja rammukatsumises. Kes on kõige osavam? Kes kannab järgmise kevadeni auväärset Maikrahvi tiitlit?
  • 1.06 kl 10:00 Keskaegne mõõgavõitlusturniir Old Tallinn Cup 2019. Baltikumi suurim keskaegne mõõgavõitlusturniir avatakse Raekoja platsil. Edasi liigutakse Väikese Rannavärava bastionile, kus saab näha ajaloolist mõõgavõitlust.
  • 2.06 kl 17:00 Tallinna Lilleball 2019 „Tallinna 800 aastat“. Suve ühel värvilisemal üritusel nähakse elusatest lilledest ja muust taimsest materjalis valmistatud unikaalseid riideid,  mis pühendatud oma 800. aastapäeva tähistavale Tallinnale. Tule ja imesta – sellist moodi tänaval iga päev ei kohta!

Vanalinna Päevade täismõõdus programmi leiad siit.

Henrik Olrik (1830–1890). Fragment Taani rahvuslipu legendi kujutavast maalist.

Perepäev „Dannebrog 800 ja Eesti lipp 135“ 15.06

15. juunil täitub 800 aastat Lindanise lahingust, millega seoses toimus Tallinna kirjalik esmamainimine Henriku Liivimaa kroonikas. Taani kuninga Valdemar II juhitud vägede ja eestlaste vahelisel võitlusel olevat taevast langenud valge ristiga punane lipp, praegune Taani riigilipp Dannebrog, mis kindlustanud taanlaste raske võidu.

Tähtsa päeva auks korraldatakse Vabaduse väljakul kl 11–16 perepäev, mis tähistab nii Taani kui Eesti lippude aastapäevi. Näha on ka kuninglikku sära, nimelt külastab üritust Taani kuninganna Margrethe II, kes saabud Eestisse ametlikule visiidile.

Taani-Eesti ühisele ajaloole saab heita pilgu ka muuseumites. Kadrioru kunstimuuseumis tutvutakse Taani kuldaja kunstiga näitusel „Dannebrog – taevast langenud lipp“.  Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis on aga avatud Tallinna Linnamuuseumi ja Taani ajaloomuuseumi ühisnäitus „Dannebrog ja Eesti 1219–2019“.

Rahvakunsti laat 28.–30.06

Maikrahvi esisest Raekoja platsist saab kolmeks päevaks Eesti rahvakunsti paremikku esitlev näituseala. Rahvakunsti laadal pakutakse kohalike meistrite väärt käsitööd, lisaks toimuvad meistrikojad ja esinevad väikesed muusikud. Teisel laadapäeval liituvad meistritega lapsed, et pakkuda oma valmistatud käsitööd.

Naudi juunikuist Tallinna ja astu läbi ka Maikrahvi päikeseliselt suveterrassilt. Seal jälgid toidu ja värskenduse kõrvale ka Raekoja platsil toimuvaid üritusi. Tere tulemast!

 

RESERVEERI LAUD

 

(Fotod: Toomas Volmer / Visit Tallinn, Dannebrog ja Eesti 1219–2019 ja Kristina Õllek / Visit Tallinn)