Maikrahv

Maikrahv soovitab: Kuhu minna juunis?

Suvi on käes! Kuhu minna ja mida teha juunikuises Tallinnas? Maikrahvi soovituste hulgast leiavad oma lemmikud nii ajaloohuvilised kui kunsti- ja lillesõbradki.

 • Tallinna Vanalinna Päevad
  Tallinna Vanalinna Päevad korraldatakse jälle 30. maist 3. juunini. Sel aastal kannab üritus juhtmõtet „Sada sammu sajandis“. Programmis astutakse 100 märgilist sammu, mis iseloomustavad Eesti Vabariigi aastaid 1918–2018. Lisaks on kavas iga-aastased traditsioonilised ettevõtmised igal pool vanalinnas. Tutvu Eesti toidupiirkondadega taluturul, jälgi ajaloolist mõõgavõitlust Baltikumi suurimal rüütliturniiril ning naudi elavat muusikat ja vanalinna muuseumite põnevaid näitusi. Keha kinnitamiseks ja väikeseks puhkepausiks on õige koht muidugi Vanalinna Päevade keskpunktis, Raekoja platsil asuval Maikrahvi suveterrassil.
 • „Banaane ei ole. Ajareis nõukogude argipäeva“ 
  Tallinna Teletorni menunäitus nõukogude elust on tagasi! Läinud suvel ülipopulaarseks osutunud näitus on taasavatud Teletorni tunnelis ja tutvustab täiendatud kujul nõukogude aja viimaste aastakümnete defitsiitset, kuid leidlikku argipäeva. Need, kes mäletavad, võivad meenutada toonast absurdsust ja saavad rääkida sellest lastelegi. Välismaalased, kel nõukogude ajaga otsest nostalgilist seost pole, saavad võimaluse heita pilgu raudse eesriide taguste inimeste igapäevaellu. Näitus on avatud kuni septembri lõpuni. Kindlasti tasub samal külastusel sõita liftiga ka Teletorni tippu ja imetleda ilusat vaadet üle suvise Tallinna.

 •  „Michel Sittow. Eesti maalikunstnik Euroopa õukondades“
  Kunstisõprade suve tippsündmus on Kumus 8. juunil avatav Michel Sittowi isikunäitus. Washingtoni Rahvusgaleriiga korraldatav suurejooneline näitus tutvustab Eestist pärit maalikunstnikku Michel Sittowit (u 1469–1525), kellest sai 15. ja 16. sajandi vahetusel Euroopa õukondades nõutud ja kõrgesti hinnatud kunstnik. Omas ajas hinnatud meister jäi vahepeal sajanditeks unustusse, kuni tema ajalooline isik Teise maailmasõja eel taasavastati. Nüüd, 500 aastat pärast Sittowi eluaega, toimub tema esimene isikunäitus. Näitus jääb avatuks kuni 16. septembrini.
 • Jaanipäev Eesti Vabaõhumuuseumis
  23. juunil veedetakse Rocca al Mares asuvas Vabaõhumuuseumis jaane. Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul avaneb aasta kauneimal ööl erakordne võimalus rännata ajas ning sattuda näiteks rahvusliku ärkamise aega, Eesti saatuse kujunemise ajajärku ja 1988. aasta keerukate sündmuste keskele. Õhtu algab kell 19 jaanitulede süütamise rongkäiguga. Lõkke kumas saavad kõik külalised osa muusikast, tantsust, heast toidust ja joogist. Õhtu jooksul esinevad ansamblid Ultima Thulest Kukerpillide ja Jääääreni.

 • Tallinna lillefestival
  Tornide väljaku iga-aastane lillefestival on jälle alanud – ja seda vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel Maikrahvist. Spetsiaalselt festivali jaoks rajatavad iluaiad pakuvad unustamatut ja erakordset, pidevas muutuses olevat näituseelamust läbi kogu suve. Võib-olla leidub siit häid ideid ka koduaeda! Festival jätkub kuni 24. augustini.

Maikrahv kutsub Sind avastusretkele suvisesse Tallinna. Tere tulemast!

 

RESERVEERI LAUD

 

(Fotod: Tõnu Tunnel ja Anu Vahtra / Visit Tallinn)