Maikrahv

Maikrahv soovitab: Kuhu minna juulis?

Juulikuine Tallinn on üritusi täis.

Naudi puhkust ja ilusaid suvepäevi pealinna mitmekülgsete ürituste melus. Maikrahv noppis välja juulikuise üritustekava parimad palad, et oma sõpradele aina rohkem suviseid elamusi pakkuda.

  • Õllesummer on olnud Tallinna suve lahutamatu osa juba üle 20 aasta. 5.–8. juulil saabuvad Lauluväljakule jälle 60 000 muusikasõpra ja parimad esinejad Eestist ja mujalt maailmast. Ülipopulaarne briti indierokkbänd Kasabian annab Õllesummeril kontserdi, mis on ühtlasi bändi ainus esinemine Baltikumis ja Põhjamaades. Samast saareriigist saabub esinema ka sagedasem külaline Hurts. Eesti artistidest tõusevad lavalaudadele näiteks oma 30. juubeliaastat tähistav Terminaator, Maikrahvi kontsert-õhtusöökideltki tuttavad La La Ladies ja Karl-Erik Taukar ning 90-ndate kodumaised superstaarid Nancy ja Caater. Tutvu Õllesummeri kavaga täismahus siin.
  • Samal ajal Õllesummeriga, 6.–9. juulil, veedetakse Tallinna Keskaja Päevi. Nende süda tuksleb Maikrahvi ukse ees Raekoja platsil, kus tegutseb keskaegne turg oma kaupmeeste ja meistrikodadega. Vanalinna Päevade jooksul rännatakse vanalinna tänavatel ajas tagasi: näha on nii muusikuid, tantsijaid kui ka uhket keskaja rongkäiku. Niguliste mäelt on leida meistrite küla ning lasteala õpitubade, rüütlikooli ja palju muu põnevaga. Lisaks korraldatakse ekskursioone, õpikodasid ja teatrietendusi. Keskaja Päevade programmiga saad tutvuda siin.
  • Tallinna Teletorni sünnipäeva tähistatakse 10.–12. juulil; see 314 meetrini ulatuv torn sai ametlikult valmis 1980. aasta juulis. Kogupere sünnipäevapeo tõmbenumbriks on torni kõrgustest tehtavad langevarjuhüpped. Ka torni jalamil on palju ajaviidet tervele perele, lisaks ei tohi unustada tornist avanevaid vaateid ja seal toimuvaid näitusi. ”Banaane ei ole” räägib elust 70–80-ndate aastate Nõukogude Eestis ja kutsub külla tolle aja trendide järgi sisutatud korterisse. Torni teine näitus viskab pilgu peale nõukogude naise kitlitele ja põlledele. Teletorn on avatud iga päev kl 10–19 ja sinna saab Viru Keskuse bussiterminalist bussiga  34A (õige peatus: Teletorn).
  • Tallinna Merepäevad on kogupere festival, mis leiab aset 15.–18. juulil – muidugi mõista mere ääres. Festivalipäevadel saab imetleda laevu ja paate, sõita nendega Tallinna lahel, nautida maitsvaid kalatoite ja kuulata head eesti muusikat.  Täpsema programmi leiad siit.

Tallinn Maritime days

  • Venemaa keisri Peeter I rajatud ja ta naise, keisrinna Katariina järgi nimetatud Kadrioru park saab 299-aastaseks. 22. juulil veedetakse suurt sünnipäeva, mille jooksul Kadriorus asuvad muuseumid korraldavad eriprogrammi ja pargis heliseb muusika pärastlõunast hilisõhtuni. Kohale saab kesklinnast trammiga number 3.

Suvistele elamustele annab viimase lihvi muidugi mõista Maikrahvi päikseline terrass. Meie juures naudid head toitu, värskendavaid jooke ja jälgid Raekoja platsil toimuvat. Kas varsti juba kohtume?

 

RESERVEERI LAUD

 

(Fotod: Kristina Õllek / Visit Tallinn)