Maikrahv

Maikrahv soovitab: Kuhu minna juulis?

Suvine Tallinn on sündmusi täis. Juulis nauditakse ilusat ilma, juubeldatakse laulu- ja tantsupeol ning astutakse läbi Tallinna uutest vaatamisväärsustest.

 • XXVII üldlaulupidu ja XX tantsupidu 4.–7.07
  Käes on hetk, mida on viis aastat oodatud: Tallinnas toimub järjekordne laulu- ja tantsupidu! Esimesest laulupeost on möödas 150 aastat ja 85aastane tantsupidu korraldatakse 20ndat korda, mis tähendab kohe eriti võimsaid pidupäevi. Nende jooksul saab osa võtta nii tantsupeo etendustest, rahvamuusikute kontserdist kui ka kahest laulupeo kontserdist. Unustada ei maksa ka laupäevast rongkäiku, mis täidab Tallinna tänavad rõõmsate lauljate, tantsijate ja pealtvaatajatega. Lisainformatsiooni peokava ja piletite kohta leiad laulu- ja tantsupeo ametlikult kodulehelt. Loe kindlasti ka Maikrahvi blogis ilmunud lugu laulupeost ja ühe koori teekonnast laulukaare alla.
 • Fotografiska Tallinn
  Tallinn on saanud uue muuseumi, nimelt avati Telliskivi Loomelinnakus hiljuti Fotografiska Tallinn. Tegemist on Stockholmi juurtega rahvusvaheliselt tunnustatud fotokunstikeskusega, mis tegutseb lisaks Stockholmile ja Tallinnale ka Londonis. Sel sügisel avatakse filiaal ka New Yorgis. Tallinna Fotografiska avanäitustel on võimalik tutvuda paljude huvitavate töödega, mille hulgas on ka soomlase Pentti Sammallahti fotosid 1981. aasta Tallinnast. Näitused jäävad avatuks kuni septembri keskpaigani.

 • Ajareis – Elu Nõukogude Eestis
  Teel Fotografiskast vanalinna jääb ette nostalgiline näitus Balti jaamas: vanas ootepaviljonis on võimalik rännata ajas tagasi ja uudistada elu Nõukogude Eestis. Kas mäletad veel gaseeritud vee automaati, vanaaegset telefoniputkat ja kollast kaljavaati? Kuidas kõlaks üks nostalgiline külaskäik ehtsasse nõukaaja korterisse? Lisaks räägib näitus palju muid huvitavaid lugusid ajast, mille üle võib täna juba muiata. Augusti lõpuni avatud näitus sobib nii nostalgiareisiks Nõukogude ajal elanutele kui ka harivaks rännakuks iseseisvasse Eestisse sündinud lastele ja noortele.
 • Taani kuninganna roosiaed
  Kaunil suvepäeval on õige hetk nautida ka puna-valgete rooside ilu. Taani kuninganna Margrethe II juunikuise visiidi ning Tallinna esmamainimise ja Taani riigilipu 800. aastapäevaga seoses avatud aias on koha leidnud 800 roosiistikut ja kaheksa klassikalist Kopenhaageni stiilis pargipinki, kus jalga puhata ja elust rõõmu tunda. Toompeal Komandandi aias asuv roosiaed ootab külastajaid läbi suve.

 • Skywheel of Tallinn
  Kellele meeldivad kõrgused ja uus vaatevinkel Tallinnale, sellele meeldib ka üle linna kõrguv vaateratas kaubanduskeskuse T1 Mall of Tallinn katusel. Skywheel of Tallinn tõstab oma külastajad 120 meetri kõrgusele merepinnast, mis teeb sellest Teletorni järel Tallinna teiseks kõrgeima vaatluspunkti. Vaateratta suletud gondlid on ilmastikukindlad, mis võimaldab mugava sõidu ka veidi kehvema suveilmaga. Kas näed kõrgustest ka Raekoja platsi ja Maikrahvi?

Maikrahvi pere soovib ilusaid suveelamusi juulikuises Tallinnas. Astu kindlasti läbi ka Maikrahvi päikeseliselt suveterrassilt, kus jälgid toidu ja värskenduse kõrvale ka Raekoja platsil toimuvat. Tere tulemast!

 

RESERVEERI LAUD

 

(Fotod: Toomas Tuul / Visit Tallinn, Triin Marie Juss ja Skywheel of Tallinn)