Maikrahv

Maikrahv soovitab: Kuhu minna juulis?

Keset suve toimub Tallinnas nii mõndagi. Maikrahv pani juba tuttavaks saanud moel kirja juulikuu kõige huvitavamad sündmused. 

 • Õllesummer
  4.–6. juulil nauditakse Tallinna Lauluväljakul jälle Õllesummerit. Sel aastal juba 25. korda korraldatavast festivalist on saanud üks Tallinna igasuviseid tippsündmusi, kus pidutsevad kõik pop- ja rockmuusika sõbrad. Kolme festivalipäeva jooksul on võimalik kuulata Eestimaa parimaid muusikuid Smilersist Terminaatorini ja Inesest superstaarisaate värske võitja Uudo Sepani. Selle aasta rahvusvahelised tippesinejad on seevastu Pet Shop Boys, Armin van Buuren ja Franz Ferdinand.
 • Keskaja Päevad
  5.–8. juulil rännatakse ajas tagasi: Tallinna vanalinn täitub neljaks päevaks ehtsa keskaja hõnguga. Kuula ajastutruud muusikat, proovi töötubades sepa ja köiepunuja ameteid, imetle turniiril osalevate rüütlite mõõgakäsitlemisoskusi ja naudi elamuse trooniks Maikrahvi keskaegsete söömingute autentseid hõrgutisi.
 • Tallinna Merepäevad
  13.–15. juulil korraldatavad Tallinna Merepäevad on kogupere festival, mida veedetakse neljas sadamas Tallinna pikal rannajoonel. Festivalipäevadel saab imetleda laevu ja paate, sõita nendega Tallinna lahel, nautida maitsvaid kohalikke kalatoite ning kuulata head eesti muusikat.
 • Kadriorg 300
  Kadriorg tuntakse oma kauni pargi ja uhke lossi poolest. Need lasi ehitada tsaar Peeter I, millest on tänavu möödas täpselt 300 aastat. Suur pidupäev on 22. juulil, mil Kadriorus korraldatakse kontserte, giidiga jalutuskäike ja teisi tasuta üritusi. Kadriorus on aga palju näha ka enne ja pärast pidupäeva – sõida kohale millal iganes kasvõi retrotrammiga number 3.
 • Balti triennaal
  Kunstisõprade kohustuslik tippsündmus on muidugi mõista Balti triennaal. 1979. aastal asutatud triennaal korraldatakse tänavu esimest korda koostöös kõigi kolme Balti riigiga. Tallinna näitus avaneb Tallinna Kunstihoones juulikuu hakul ja jääb avatuks kuni septembri alguseni.

Suvine Tallinn ja Maikrahv ootavad Sind. Rõõmsate kohtumisteni!

 

RESERVEERI LAUD

 

(Foto: Karel Koplimets / Visit Tallinn, video: Visit Tallinn)