Maikrahv

Maikrahv soovitab: Kuhu minna augustis?

Suvi kestab veel! Maikrahv pani käed külge ja uuris, milline näeb välja augustikuise Tallinna üritustekava.

Vali meie soovituste seast oma lemmikud ning tule nautima pealinna päikselisi suvepäevi ja hurmavalt hämarduvaid õhtuid. 

  • Juulikuu lõpus avati Tallinas uus muuseum. KGB vangikongid asuvad Raekoja platsist vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel Pagari tänaval, millest sai üks oma aja kõige kardetumatest aadressidest. Muuseum sukeldub õrna teema ajalukku stiilselt, tuletades meile meelde, mida ütles juba Lennart Meri: “Eestis toime pandud inimsusevastased kuriteod on osa Euroopa ajaloost, mis peab jääma ajalooks.” Muuseum on avatud iga päev kl 10–18, pilet maksab 5 eurot.
  • Augustikuu on Tallinnas tõeline muusikakuu. 3.–13. augustil toimub Tallinna XXXI Rahvusvaheline Orelifestival, mille keskpunktiks on Raekoja platsi vahetus läheduses asuv Niguliste kirik. Samal ajal, 4.–13. augustil muudab Birgitta Festival Pirita kloostri varemed unustamatuid elamusi pakkuvaks ooperiareeniks. 21.–30. augustil on jälle Tallinna Kammermuusika Festivali kord. Millist neist festivalidest sooviksid Sina külastada – või äkki naudid hoopis neid kõiki?
  • 20. augustil tähistatakse taasiseseisvumispäeva. Iseseisvuse taastamisest on möödas 26 aastat, mille auks toimub Tallinnas nii mõndagi. Märgi päev kalendrisse ära ja laigi Maikrahvi Facebooki lehte – päeva lähenedes vihjame, kuhu minna ja mida teha.
  • Tallinna keskaegse linnamüüri tornidest 21 on säilinud tänase päevani. Suurt osa tornidest saab ka külastada – Maikrahv soovitab näiteks Neitsitorni ja Kiek in de Köki näitusi ning viimasest avanevaid Bastionide käike.  23.–27. augustil veedetakse ka Tallinna tornide festivali, mis ühendab Tallinna iidse ajaloo tänapäevaga ja tutvustab kilukarbiltki tuntud siluetti läbi eri ajastute muusika.
  • Augusti viimasel nädalavahetusel, 26. augustil, veedetakse Muinastulede ööd. Vana tava järgi süüdati mere äärde lõkkeid, et kaugel seilavad meremehed leiaksid tagasi koju. Iidetulede süütamise taaselustamine algatati üle 20 aasta eest, ja tänapäeval süttivad lõkked paljudes mereäärsetes linnades ja valdades nii Eestis, Soomes kui mujalgi Läänemere maades. Keskkonna kaitsmisega seotud küsimused on toonud Muinastulede öö veetmisele ka uue tähenduse: Läänemere maade katkematu lõkkekett sümboliseerib ühist muret ja soovi kaitsta Läänemerde loodust. Jälgi lõkkekohtade täienevat kaarti siin.

Naudi augustikuisi hetki ka meie juures Maikrahvis. Meie Raekoja platsil asuv terrass on avatud keskpäevast keskööni – tere tulemast!

 

RESERVEERI LAUD

 

(Foto: Toomas Volmer / Visit Tallinn)