Maikrahv

Maikrahv soovitab: Kuhu minna augustis?

Suviselt sume august on kohe-kohe algamas. Viimasel suvekuul jätkub Tallinnas tegevusi nii ajaloo, muusika kui lõikuskuu viljade austajatele. Maikrahvi augustikuised soovitused on teie ees!  

 • Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu
  Tallinna okupatsioonide muuseum on uuenenud pealaest jalatallani. Pool aastat suletuna seisnud muuseum taasavati juuli keskpaigas pärast põhjalikku renoveerimist ja kannab nüüdsest nime Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu. Kaarli kiriku kõrval asuv muuseum räägib Eesti ja eestlaste liigutavaid lugusid okupatsioonide hirmudest vastupanu, iseseisvuse taastamise ja vabaduseni. Püsinäituse külastajat juhatab uudne e-giid, mis asendab muuseumiseintel nii tavalisi tekste, muutes muuseumikülastuse kuuldemängule sarnanevaks elamuseks. Vabamu on septembri lõpuni avatud igapäevaselt, pärast seda on muuseum esmaspäeviti suletud.
 • EV100: Üheslaulmine
  19. augustil, Eesti taasiseseisvumispäeva eelõhtul, kogunetakse laulma Tallinna lauluväljakule. Üheslaulmine on kaheosaline pidu, mille esimeses osas lauldakse Eesti Vabariigi sajandaks sünnipäevaks sada minutit järjest. Kavas on teada-tuntud laule armastatud näitlejate, lauljate ja kooride seltsis. Õhtu teises osas nauditakse mitmete eesti bändide esinemisi – kaasalaulmine on endiselt lubatud, isegi soovitatav! ETVs otseülekandena näidatavat suurkontserti külastavad ka Rootsi kroonprintsess Victoria ja prints Daniel. Pileteid üritusele müüb Piletilevi.

 • Fotomuuseumi suvenäitus „Enne valguse kustumist“
  Milline nägi 1938. aastal välja 20aastane Eesti Vabariik? Vastus ootab Maikrahvi naabermajas, raekoja taga asuvas Fotomuuseumis. Tänavavalgustuses uudset elektrivalgust hakati kolmekümnendatel kasutama Tallinnas ka majade fassaadide kaunistamisel. Seda võimsat valgusemängu tuldi nautima lähedalt ja kaugemaltki – mõjus ju öine kirgas elektrivalgus pimeduse ja hämarusega harjunud inimestele enneolematult võimsana. Eesti Vabariigi 20. aastapäeva eel, 1938. aasta veebruaris, kutsuti ka ajakirjanikud Tallinna tänavatele. Tollal tehtud ööpildistused on üleval Fotomuuseumi näitusel kuni 27. augustini (teisipäeviti suletud).
 • Lõikuskuu parimad palad Balti jaama turul
  Teist suve töötav uuenenud Balti jaama turg on suve lõpus ja sügise alguses heast-paremast pungil. Seenel ja marjul pole olnud veel kunagi nii lihtne käia, rääkimata kõigest muust hoidiste jaoks vajaminevast! Lisaks metsa- ja aiasaadustele ootavad toiduostlejaid lai liha- ja kalavalik ning suur hulk muid hõrgutisi kas koduköögi jaoks või kohapeal nautimiseks. Balti jaama turule saab Maikrahvist kõige hõlpsamini jalutades – 10 minutit ja oledki kohal!

 • Muinastulede öö
  Augusti viimasel laupäeval, 25. augustil, veedetakse Muinastulede ööd. Vana tava järgi süüdati mere äärde lõkkeid, et aidata meremeestel tagasi koju leida. Tänapäeval süttivad lõkked paljudes mereäärsetes linnades ja valdades seoses toreda meelelahutusprogrammiga. Tallinna vaatamisväärsustest osalevad Muinastulede ööl tavaliselt näiteks Lennusadam, Eesti vabaõhumuuseum ja Viimsi vabaõhumuuseum. Jälgi lõkkekohtade täienevat kaarti siin.

Naudi augustikuu päikest ja sooje, hämarduvaid õhtuid ka vanalinna kauneimas kohas, Maikrahvi terrassil. Tere tulemast suvisesse pealinna!

 

RESERVEERI LAUD

 

(Fotod: Kaupo Kalda ja Kirsti Eerik / Visit Tallinn, Balti Jaama Turg)