Maikrahv

Maikrahv soovitab: Kuhu minna aprillis?

Aprill on varsti käes. See nalja- ja sulakuunaki tuntud ajajärk toob meile sinise taeva ja palju päikest, viies ära viimasegi lume ja jää. See tähendab, et saab kindlasti avatud ka Maikrahvi terrass!

Meie selgitasime välja, mida muud huvitavat pakub aprillikuine Tallinn. Maikrahvi soovitused on teie ees.

  • Järgmisel nädalal, 27. märtsist 2. aprillini korraldatav Tallinn Music Week on Euroopa juhtivaid linnakultuuri festivale. Nädala jooksul astub Tallinna klubides ning kontserdi- ja teatrisaalides üles rohkem kui 200 artisti meilt ja mujalt. Esindatud on kõikvõimalikud muusikastiilid põrandaalustest tulevikunimedest tabelitähtedeni, folgist elektroonikani ja džässist metalini. Tutvu Tallinn Music Weeki programmiga siin ja leia elamusi kogu nädalaks.
  • Disainisõpru hellitatakse kohe aprilli alguses: 1.­–2. aprillil on Kultuurikatlas avatud Disainiturg. Tallinn Music Weeki raames toimuval laadal saab osta ja imetleda Eesti ja Baltimaade disainerite loomingut rõivastest illustratsioonideni, kuulata kõrvupaitavat muusikat DJ-delt ning süüa-juua head-paremat.
  • Tänasest on avatud Lennusadama uus näitus „Mayday. Mayday. Mayday.“ Kuidas käituda merel ja mere ääres? Mida teha, kui oled hätta sattunud? Kes sulle appi tuleb? Vastused nendele ja paljudele teistele küsimustele leiad sellelt merepääste-teemaliselt suurnäituselt, mis on avatud kuni järgmise aasta jaanuarini. Lisaks on igal muuseumikülastajal võimalus tutvuda ka Lennusadama püsiekspositsiooni, allveelaeva Lembit ning uhke jäämurdjaga Suur Tõll.
  • Aprilli keskpaigani saab Tallinna Teletornis nautida lisaks suurepärastele vaadetele ka Eesti parimaid looduspilte. Alates 24. aprillist on Teletornis võimalik võtta ette ka üks nostalgiline ajareis 70. ja 80. aastate Nõukogude Eestisse. Näitus “Banaane ei ole – ajareis Nõukogude argipäeva” on pilguheit ajaperioodi, mille üle saame täna juba vabalt muiata. Need, kes mäletavad, võivad meenutada toonast absurdsust ja saavad rääkida sellest lastelegi. Välismaalased, kel Nõukogude ajaga otsest nostalgilist seost pole, saavad võimaluse heita pilgu raudse eesriide taguste inimeste igapäevaellu.
  • Kindlasti ei maksa unustada ka Maikrahvi kevadhooaja viimast kontsert-õhtusööki koos Karl-Erik Taukariga. Kolmapäeval, 5. aprillil kostitame oma gurmaanidest ja muusikagurmaanidest külalisi kahekäigulise õhtusöögi ja hiljuti juba teist korda Eesti parimaks meesartistiks valitud muusiku akustilise kontserdiga. Et pääsmest mitte ilma jääda, osta pilet sellele vastupandamatule muusikaõhtule juba täna!

Maikrahv soovib kõigile oma sõpradele päikesepaistelist algavat aprillikuud. Kohtumisteni Tallinna toredatel üritustel ning Maikrahvi terrassil ja meie hubaste võlvide all!

 

RESERVEERI LAUD