Maikrahv

Keskaegne muusika ja sööming põnevaks stiilipeoks

Kas teadsid, et esimeste keskaja ilmalike laulude kirjapanijateks olid rändavad üliõpilased ja teenistuseta vaimulikud, kelle luule koosnes peamiselt kirikuhümne parodeerivatest joogilauludest? Kas oled maitsenud keskaegseid piduroogasid või mänginud selle ajastu seltskonnamänge?

Kas teadsid, et esimeste keskaja ilmalike laulude kirjapanijateks olid rändavad üliõpilased ja teenistuseta vaimulikud, kelle luule koosnes peamiselt kirikuhümne parodeerivatest joogilauludest? Kas oled maitsenud keskaegseid piduroogasid või mänginud selle ajastu seltskonnamänge? Kui soovid tutvuda keskaja kultuuri ja kommetega, siis keskaegne pidu koos ajastule vastava muusika, söömingu ja miljööga pakub selleks suurepärast võimalust. Saad korraldada eristuva ja aastateks meeldejääva ürituse.

Keskaegne miljöö Maikrahvi restoranis

Tallinna vanalinn on ideaalne koht, kus korraldada autentseid keskaegseid üritusi. Toompea ja sadama vahele jäänud turuplatsist välja kujunenud Raekoja platsil on säilinud enamik selle ajastu hoonetest, sealhulgas Raekoda ja Raeapteek. Otse Raekoja platsil paikneb ka Maikrahvi restoran, mis on seotud tugevalt keskaegse Tallinna ja Maikrahvi legendiga. Restorani teenindajad on riietatud ajastule vastavatesse rõivastesse ning pajatavad meeleldi hoone ajaloost ja keskaja kommetest.

Keskaegne muusika ansambel Rondellusega

Muusika ja meelelahutus on olulisel kohal igal peol. Teeme koostööd vanamuusikaansabliga Rondellus, kes kasutavad oma esinemistes ajastule vastavaid pille ja riietust. Olenevalt kavast esineb korraga 2-6 professionaalset muusikut. Keskaegne muusika koosneb nii vaimulikest kui ilmalikest lauludest, sisaldades ka armastus- ja joogilaule ning sobivaid palasid tantsimiseks.

 

Peolistele keskaegsed kostüümid ja meelelahutuseks vahvad seltskonnamängud

Peomeeleolu aitavad üleval hoida keskaegsed mängud ja põnevad lood ning legendid. Näiteks kuuled apteekri saladustest ja näed teda maagilist nõiarohtu keetmas. Selleks, et rännak keskaega oleks veelgi ehedam, saavad peolised soovi korral meie koostööpartneritelt selga ka keskaegsed riided.

Suursugune pidulaud raehärradele või Mustpeade Vennaskonna argipäeva õhtusöök

Ürituse korraldamise lihtsustamiseks on meie parimad kokad koostanud erinevad grupimenüüd, näiteks sobivad keskaegsele peole suurepäraselt:

Samuti saame kokku panna erimenüü vastavalt sinu soovidele. Pakume ka gluteeni- ja laktoosivabasid roogasid ning taimetoite – nii saab söönuks iga peokülaline.

Keskaegne muusika, pidusööming ja ajastule vastav meelelahutus aitavad korraldada sul erilise ja meeldejääva ürituse.

KÜSI PAKKUMIST